بازسازی آپارتمان

حسرت رنگی که خودت به دیوار زده باشی، مدل کابینتی که به سلیقه خودت باشد، کفپوشی که خودت انتخاب کرده باشی و طرح و نقشی که جایش را خالی میبینی؛ اگر مستاجر باشید همه اینها را با گوشت و خون درک می‌کنید. اینکه اعتراض صاحب‌خانه شامل حالتان شود آن هم به خاطر زدن یک میخ ناقابل به دیوار برای آویزان کردن قاب عکس خانوادگی.
هرچقدر هم دنبال خانه‌ای بگردید که بخواهید اجاره کنید و با سلیقه‌تان هم جور باشد، آنقدر اوضاع سخت می‌شود که شاید چیزی مناسب حالتان پیدا نکنید و هیچ‌وقت آنقدر کامل نیست که بتوانید با دل و جان بگویید همانی است که می‌خواهم. اما گاهی نباید خیلی سخت بگیرید و راه‌کارهایی هستند که می‌توانند برای تغییر دکوراسیون و یا رنگ‌آمیزی اتاق‌ها از آن‌ها استفاده کنید. روش‌هایی که هم دل صاحب‌خانه را به دست بیاورید و هم آپارتمانتان را جوری بازسازی کنید که به دلتان بنشیند و هم تغییر ساختاری در شکل خانه ایجاد نکنید؛ به قول معروف نه سیخ بسوزد و نه کباب.

 

روشهای بازسازی هوشمندانه خانه اجاره ای

یک بار بچسبانید، یک عمر استفاده کنید

اینکه رنگ اتاق‌ها را دوست ندارید و صاحب‌خانه محترم هم حاضر به نقاشی ساختمان نیست نباید باعث شود که خانه‌ای بی‌روح داشته باشید. برای بازسازی هوشمندانه خانه اجاره‌ای تان می‌توانید استیکر یا کاغذدیواری دلخواهتان را بخرید، سپس چسب‌های دوطرفه مخصوص هم تهیه کنید. چسب‌ها را در ابعاد یک سانت ببرید و در گوشه‌هایی که می‌خواهید کاغذدیواری نصب شود بچسبانید. فقط قبل از اینکار برای بهتر کنده شدن از دیوار و زخمی نشدن آن کمی رنگ روغن زیر چسب‌ها بزنید.
زمانی که می‌خواستید خانه را تحویل دهید، با کمی سشوار و البته کمی ملایمت و دقت، کاغذدیواری را جدا کنید و در خانه جدید دوباره آن را به دیوار بزنید.

بیشتر بخوانید
دو ماه قبل از اسباب کشی به خانه جدید چه کارهایی باید انجام دهید؟

بازسازی هوشمندانه خانه

بازسازی هوشمندانه و خوره کتاب بودن!؟

تا به حال نصف شب از صدای گریه نوزاد همسایه کناری از خواب پریدید؟ یا خوشحالی و جیغ و هورای پسر همسایه را در هنگام تماشای فوتبال شنیده‌اید؟ پس وقت آن رسیده که خانه‌تان را عایق صدا کنید. البته نیاز نیست که آپارتمان زیبایتان را به یک استودیوی صوتی با کلی شانه تخم‌مرغ تصور کنید.
یکی از راه‌های حل این معضل بدون اینکه تغییری در شکل خانه بوجود بیاورید استفاده از کتاب است. به یک نجاری مراجعه کنید و بخواهید که برایتان قفسه یا شلفی بسازد که قابی با ارتفاع تا سقف داشته باشد تا بتوانید بدون نصب و زدن هیچ میخی دیوار را پر از کتاب کنید.

اگر اینکار هم سخت است و حوصله سر و کله زدن با نجار و حتی کتابفروش را ندارید از کفپوش‌های ضخیم استفاده کنید. قالیچه‌ها و فرش‌ها مانند عایق صدا عمل می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که سروصدایی از بیرون به شما برسد و بالعکس.

زاویه دیدتان را به عمودی تغییر دهید

اگر از شر همه وسایل اضافی آشپزخانه خلاص شدید ولی باز هم برای قراردادن وسایل جا کم آوردید آنها را آویزان کنید. قفسه‌های استیلی که نیاز به نصب ندارند و به لبه کابینت یا سینک ظرفشویی وصل می‌شوند در همه فروشگاه‌ها وجود دارند.

بیشتر بخوانید
در خانه جدید احساس راحتی و آرامش را چطور ایجاد کنیم؟

استیکر پنجره مجازی

اتاق رو به دریا یا منظره غروب آفتاب؟

نگاه کردن به منظره‌ای از درختان، آسمان پرستاره و چراغ‌هایی که در شهر خاموش و روشن می‌شوند از پنجره اتاقمان امکانی است که همه ما در اختیار نداریم. یا خانه‌ای در طبقه اول داریم که تنها می‌توانیم دیوار سنگی و زمخت ساختمان روبرویی را ببینیم یا در شهر زندگی می‌کنیم که خبری از باغ و درخت نیست. اما ناراحت نباشید برچسب‌هایی با طرح پنجره مجازی وجود دارند که می‌توانید به دیوار بزنید و لذت یک ویوی زیبا را در اتاق نشیمن تجربه کنید.

اگر شما هم با این مشکلات روبرو بوده‌اید و از راه‌های خلاقانه‌ای استفاده کرده‌اید، برای ما بنویسید.

منبع: آدرس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*