بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون را با شیوه‌های جدید انجام دهیم

0 470

فرقی نمی‌کند که می‌خواهید قبل از فروش با بازسازی خانه ارزش ملک خود را بیشتر کنید یا اینکه تازه قرارداد خانه‌‌ای را بسته‌اید و بی‌صبرانه منتظرید آن را به سلیقه خودتان طراحی کنیم و خانه‌ای با پلان ثابت ولی سلیقه خودتان داشته باشید؛ در هر دو صورت احتمالاً یک پروژه بازسازی یا نوسازی پیش رو دارید و باید برای این کار مسائل زیادی را در نظر بگیریم. به طور مثال اینکه چطور می‌توانیم یک سازنده پیدا کنید، چطور می‌توانید هزینه‌ها را کاهش دهید یا چطور باید ایده‌های سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را به واقعیت تبدیل کرد. نوسازی خانه چه با هدف زیباسازی انجام شود و چه به منظور تعمیر منزل، این راهنما کمک می‌کند با یک بار خرید رفتن تمام ابزار لازم را برای این کار را تهیه کنید. هزینه بازسازی خانه نیز مسئله مهمی است اما بدلیل متغیر بودن قیمت‌ها و نوع تغییراتی که مدنظر دارید بسیار متفاوت است بنابراین تنها با دید طراحی و دکوراسیون به این موضوع نگاه کردیم.

نشانه‌هایی از طبیعت به خانه‌مان بیاوریم

می‌توانید میزهای ساخته شده از چوب سنگی، آویزهای بافته‌شده با شاخه درخت، صندلی‌های ساخته شده از دانه‌های پوست نارگیل و هرچیز دیگری که نشانی از دنیای طبیعت داشته باشد برای خانه‌تان تهیه کنید یا پشت صندلی‌ها طرحی از منظره گندم‌زار ایجاد کنید تا به اثاثیه منزل و آینه‌ها ظاهری طبیعی بدهید.

از براق‌کننده‌های روشن در بازسازی خانه‌مان استفاده کنیم

بسیاری از شرکت‌های اثاثیه منزل برای وسایل چوبی براق‌کننده‌های روشن‌تری تولید کرده‌اند. این جلادهنده‌ها باعث می‌شوند رگه‌های چوب بیشتر به چشم بیایند و تضاد فوق‌العاده‌ای با پارچه‌های مبل یا پرده‌ها به وجود بیاورند. اگر هنوز به چوب گردو یا درخت ساج علاقه دارید هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا ترکیب این دو خروجی جالبی ایجاد می‌کند.

همه چیز را سایه روشن بزنید

امروزه طیف رنگ خاکی همه بازار را پر کرده و از صنعت مبلمان گرفته تا پارچه پرده و حتی فرش‌ها سر در آورده است. در اصل مدت‌ها همه رنگ صورتی را به عنوان رنگی آرامش‌بخش می‌شناختند و بسیاری از طراحان به خاطر درخشش جذابی که این رنگ از خودش بازتاب می‌کند از طیف روشن آن در دکوراسیون خانه‌ها استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید
بازدید خریداران: چطور خانه را برای بازدید خریداران آماده کنیم؟

کاغذدیواری برجسته بخریم

به جای اینکه روی دیوار بالا سر تختتان رنگ جیغ و کاغذدیواری برجسته‌ای به کار ببرید، بهتر است با نصب یک کاغذدیواری که نقش ظریفی دارد، فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید و کافی است فقط آن طرح برجسته را به این پس‌زمینه ساده اضافه کنید؛ البته بهتر است حواستان به یکدستی آن باشد و بیش از اندازه از طرح‌های برجسته استفاده نکنید.

طرح هنری برجسته و منسجمی انتخاب کنیم

کسی که برای دیوار خانه‌اش از طیف مختلفی از رنگ‌ها استفاده کند، درک بهتری از هنر دارد و این یعنی باید با طرح‌هایی که از ایده «زندگی کن، بخند و عشق بورز» سرچشمه گرفته‌اند خدافظی کنیم. رنگ‌های رمانتیک و رؤیایی دقیقاً برعکس این حس را به اتاق می‌دهند؛ اتاق‌هایی که چنین رنگ‌هایی دارند اصلاً هم رؤیایی نیستند. در عوض ما همیشه افراد را تشویق می‌کنیم تا ترسی از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف نداشته باشند. باید کاغذدیواری مورد علاقه‌مان را انتخاب کنیم و حتی طرح‌های هنری یا عکس‌هایی را روی آن نصب کنیم. این کار باعث می‌شود اتاقتان خاص خودتان شود و شبیه به طرح‌های تکراری و آماده‌ای که همه جا پیدا می‌شود نباشد.

به جزئیات جالب توجه کنیم

در اکثر دکوراسیون‌هایی که در سال ۲۰۱۹ مشاهده می‌کنیم، هیچ سادگی و مینیمالی دیده نمی‌شود و در عوض طرح‌های تزئینی شلوغ، دست‌ساز و ماکسیمالیسم ظهور کرده‌اند. این گرایش باعث شده نمای پشت کابینت‌ها بیشتر رنگی باشد و کمتر با کاشی‌های چهارخانه روبه‌رو شویم. برای دستگیره‌ها و تعلقات کابینت‌ها نیز همین اتفاق افتاده و رفته‌رفته رنگ‌های مدرن قرمز طلایی، برنجی و کروم جای دستگیره‌های چرمی قدیم را گرفته‌اند.

بازسازی خانه است و رنگ، رنگ، رنگ!

سال‌هاست که همه آشپزخانه‌ها ساده، مینیمالی، تمیز و تقریباً شبیه به یکدیگر بوده‌اند اما امروزه طرح‌هایی منحصربفرد می‌بینیم که مشخص است با ظاهر زندگی هر شخص تناسب دارد و با بقیه متفاوت است مثلاً شاید یکی از ما دوست داشته باشیم خانه‌مان را با فرش‌های قدیمی دستبافت، کابینت‌های بدون در و پر از کلکسیون ظرف یا کتاب‌های آشپزی تزئین کنیم. حنی می‌توانید نورپردازی سقف آشپزخانه را با ترکیبی از رنگ‌های سرد و گرم در هر بخش به شیوه‌ای متفاوت انجام دهید.

بیشتر بخوانید
خانه مناسب ما چه ویژگی‌هایی دارد و چطور آن را تشخیص بدهیم؟

طراحی دکوراسیون

ترکیبی از لوازم برای بازسازی خانه داشته باشید

آن زمان‌ها گذشت که برای هر اتاقی از خانه (مثلاً اتاق خواب) فقط یک طرح و رنگ انتخاب می‌کردیم و همه وسایل آن را با هم ست می‌کردیم. ست کردن وسایل اتاق رایج و خسته‌کننده است؛ مگر اینکه بخواهیم خانه‌تان را شبیه به نمایشگاه کنید. به جای این کارها بهتر است اتاقمان را طوری بچینید که فقط مخصوص خودتان باشد، وسایل آن را به مرور بخرید و از ترکیب وسایل گوناگونی که در زمان‌های مختلف خریده‌اید یا وسایلی که از قدیم به ارث برده‌اید ترسی نداشته باشید. علاوه بر جذاب بودن، اینکه استایل خودتان را داشته باشید همیشه شیک و باکلاس است.

در بازسازی خانه طراحی سقف را از یاد نبرید

طراحان این روزها به سقف بالای سرمان هم توجه ویژه‌ای می‌کنند و به‌تازگی نه تنها جزئیات اتاق پذیرایی بلکه کل خانه را مدنظر قرار می‌دهند. امروزه سقف‌ها را با چوب تزئین می‌کنند، رنگ می‌زنند، جلا می‌دهند، کاغذدیواری می‌کنند و حتی روی آن‌ها نورپردازی می‌کنند.

دکو دیلایت داشته باشید

مدهای قدیمی همیشه بعد از مدتی دوباره تکرار می‌شوند. این موضوع در طراحی منزل و بازسازی خانه هم صدق می‌کند. آرت دکو نیز از ساده‌گرایی مد اواسط قرن بیستم پیروی می‌کند؛ با این تفاوت که طرح‌ها و مواد باب‌روزتری دارد. آرت دکو استایل سرزنده و باشکوهی است که در عین حال بسیار حساس است. از این استایل در مبلمان، نورپردازیی، کمدها، کابینت آشپزخانه مدرن و همچنین تعلقات اضافی خانه استفاده می‌شود. این نوع دکوراسیون با روش‌های مختلفی به نمایش گذاشته می‌شود مثلاً می‌توانیم درب کابینت‌ها را گوشه‌دار کنیم، اشکال هندسی به کار ببریم، بعضی وسایل را تذهیب کنیم یا از خیلی طرح‌های دیگر استفاده کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید