بازرسی حرفه ای خانه چه اهمیتی دارد و چطور آن را انجام دهیم؟

0 111

بازرسی حرفه ای خانه مرحله ای است که می‌توان آن را برای مقایسه‌ی میان گزینه‌های نهایی خانه در نظر گرفت. علاوه بر آن زمانی که می‌خواهیم خانه‌ای بخریم و یا حتی ملکی را اجاره کنیم، بد نیست پیش از عقد قرارداد، بازرسی حرفه ای خانه را انجام دهیم. کارشناسی خانه به ما این امکان را می‌دهد تا با آگاهی از تمام ویژگی‌های مثبت و منفی ملک، و با تخمین میزان هزینه‌های بازسازی یا نوسازی، تصمیم هوشمندانه و درستی برای خرید، رهن یا اجاره آپارتمان بگیریم. اما سؤال اینجاست که ملک موردنظر ما از چه جهاتی باید بررسی شود؟

ابعاد مختلف بازرسی حرفه ای خانه

بازرسی حرفه ای خانه های قدیمی

در صورتی که به خاطر بودجه‌ی کم یا علاقه‌ی شخصی به خانه‌های قدیمی و سنتی، قرار است در خانه‌ای قدیمی ساکن شویم، بازرسی خانه یکی از کارهای ضروری پیش از عقد قرارداد است. هرچند ممکن است در خانه‌های نسبتاً جدید هم ایرادات اساسی وجود داشته باشد که در ظاهر قابل‌دیدن نیستند، ریسک این مسئله در خانه‌های قدیمی بسیار بالاتر است.

یکی از مهم‌ترین ابعاد بازرسی در خانه‌های قدیمی، بازرسی سازه‌ای است. باید توجه کنیم که پیش از هرچیز باید امنیت این خانه‌ها بررسی شود تا با خیالی آسوده زندگی تازه را شروع کنیم. برای بازرسی حرفه ای خانه های قدیمی باید به نکات دیگری هم توجه کنیم که این نکات درباره‌ی خانه‌های تازه‌ساخت هم صدق می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ساکن فعلی خانه چطور می‌تواند در انتخاب خانه به ما کمک کند؟

تعمیر و نوسازی بخش‌های مختلف خانه

با نادیده گرفتن مشکلات کوچک، ممکن است در آینده خرج هنگفتی برای بازسازی یا نوسازی خانه روی دستمان بیفتد. مشکلات جزئی در متریال کابینت، درها، دیوارها و کف، از آن دست مشکلاتی هستند که با گذشت زمان تشدید می‌شوند و هزینه‌ی تعمیرات را به ما تحمیل می‌کنند. بهتر است از ابتدا این مشکلات را ببینیم و در صورت نیاز با صاحب فعلی ملک یا موجر درباره‌ی آن‌ها مذاکره داشته باشیم.

نکتهیکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در بازرسی حرفه ای خانه در نظر داشته باشیم، وضعیت سقف خانه است. علاوه بر کیفیت و وضعیت سلامت سقف، باید به شرایط کف ساختمان هم توجه کرد و قبل از عقد قرارداد، هرگونه مشکل حاد و پرهزینه‌ای را در نظر گرفت.

 

سیم‌کشی برق

تمام بخش‌های اصلی سیم‌کشی ساختمان باید موردبازرسی کارشناس قرار بگیرند. نکته‌ی مهمی که در این بخش باید در نظر بگیریم این است که اشکلات موجود در سیم‌کشی برق ساختمان ممکن است باعث سوختن موتور وسایل برقی و وارد شدن خسارت‌های مالی سنگین شوند.

بازرسی حرفه ای خانه

لوله‌کشی ساختمان

بازرسی سلامت لوله‌کشی ساختمان و وضعیت فاضلاب خانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های کارشناسی ملک است که می‌تواند از دردسرهای بسیاری جلوگیری کند.

بازرسی ساختمان کاری لوکس و غیرضروری نیست. با در نظر گرفتن کارشناسی ساختمان به عنوان مرحله‌ای مهم برای انتخاب خانه، می‌توانیم از خرج‌های غیرمنتظره و دردسرهای تعمیرات جلوگیری کنیم و با آگاهی، اطمینان و آرامش بیشتری خانه‌ی جدید را انتخاب کنیم. در صورتی که امکان استخدام کارشناس برای بازرسی حرفه ای خانه را نداشته باشیم می‌توانیم از نکات نهفته‌ای که در هنگام بازدید از خانه باید موردتوجه قرار بگیرند، کمک بگیریم تا ریسک انتخاب خانه‌ی جدید کم‌تر شود.

بیشتر بخوانید
استفاده از پرده چطور به بزرگ‌تر دیده شدن فضاهای خانه کمک می‌کند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید