معرفی انواع شلف دکوری دیواری و ایستاده آشپزخانه

0 402

بحث دکوراسیون منازل و ایده های مختلف در این زمینه به خودی خود از مباحثی است که به اندازه کافی گیج کننده به نظر می رسد، به خصوص در این دنیای شلوغ و پرمحتوا که دور و برمان پر از اطلاعات متنوع جذاب شده است. اطلاعاتی که بتواند در زمینه دکوراسیون برای علاقه‌مندان مفید و کاربردی واقع شود به معنای واقعی کلمه محدود است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مورد یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در زمینه دکوراسیون بیشتر منازل مطرح است اطلاعات لازم را طبقه بندی کنیم و در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با چشمانی بازتر از قبل در این مورد تصمیم گیری کنید.

این موضوع مهم، شلف های دکوری هستند. این شلف ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و در هر دسته بندی نیز تنوع بسیار زیادی از محصول در بازارهای ایران یافت می شود. در ادامه انواع شلف دکوری و دسته بندی های این محصول را مشخص می کنیم.

قبل از هر چیز لازم است انواع شلف دکوری را معرفی کنیم. شاید بتوان این تقسیم بندی را از بُعد کاربرد مد نظر قرار داد. شلف ها در انواع شلف های دیواری، ایستاده، زمینی، کنجی، آویزی، کشویی و چند مدل جزئی دیگر موجود هستند.

حالا بد نیست از جهات دیگر هم به این دکوری دوست داشتنی و محبوب نگاه کنیم و تقسیم بندی های آن را معرفی کنیم.

انواع شلف دکوری برای اتاق های مختلف

انواع شلف دکوری برای اتاق های مختلف

مطمئناً شلف و باکس های دیواری بر اساس ظاهر برای محل های مختلف در یک خانه مورد استفاده قرار می گیرند. قطعاً یک باکس دیواری یا یک شلف دیواری که در اتاق خواب نصب می شود، با شلف دیگری که در پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. اگر بخواهید بر اساس اصول طراحی دکوراسیون پیش بروید شلف ها و باکس ها نیز مانند لوسترها در هرجایی از خانه یا محل کار ظاهر متفاوتی دارند.

بیشتر بخوانید
استفاده از پرده چطور به بزرگ‌تر دیده شدن فضاهای خانه کمک می‌کند؟

از طرفی در این مورد بحث کاربرد هم مطرح است. شلف های دیواری که در پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند در ابعاد متنوعی موجود هستند. قطعاً ابعاد این شلف ها و باکس ها باید بر اساس وسایل و دکوری هایی که قرار است روی آن قرار بگیرد انتخاب شود. لازم به ذکر است که شلف ها تنها جنبه تزئینی ندارند و در صورتی که به درستی بر روی دیوار نصب شوند می توانند محل امن و خوبی برای قرار دادن وسایل پر استفاده در منزل شما باشند، بدون اینکه فضایی اشغال کنند. البته همچنان باکس ها بهترین محل برای قرار دادن مواردی مثل کتاب‌ها، گلدان و وسایل تزئینی به شمار می روند.

شلف ها اکنون در فضای آشپزخانه نیز به شدت مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از موارد، این شلف های دوست داشتنی می توانند به جای کابینت های دیواری مورد استفاده قرار بگیرند و نقشی کاربردی تر را ایفا کنند. البته در هنگام نصب شلف های دیواری در آشپزخانه به ارتفاع آن‌ها دقت کنید، چرا که دیگر تنها بحث زیبایی مطرح نیست و کاربرد آن‌ها هم اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع شلف با جنس های مختلف

انواع شلف با جنس های مختلف

اگر از بحث کاربرد شلف ها و محل استفاده از آن‌ها بگذریم به جنس شلف ها و باکس های دیواری می رسیم. بیشترین مدل شلف ها از چوب طراحی ساخته می شوند. چوب مورد استفاده ترین جنس در بیشتر اقلام دکوراسیون منازل و شرکت هاست. البته چوب از محبوب ترین ها نیز هست و علت این محبوبیت، علاوه بر ویژگی های مثبت چوب، به زیبایی و احساس زنده و طبیعی بودن آن نیز مرتبط است.

بیشتر بخوانید
ساخت الاچیق با کمترین هزینه و امکانات چطور ممکن است؟

جنس دیگری که در بسیاری از شلف ها و باکس های دیواری و ایستاده مورد استفاده قرار می گیرد پلاستیک یا کائوچو است. این جنس دوام بسیار زیادی دارد و در طرح ها، رنگ ها و نقش های مختلف موجود است.

فلز نیز می تواند به عنوان عنصری جذاب و پرکاربرد در ساخت شلف ها و باکس ها استفاده شود. شلف های فلزی به خصوص در منازلی که در دکوراسیون آن‌ها از فلزات نیز استفاده شده بسیار مورد توجه خواهند بود و کمک شایانی به وضعیت دکوراسیون این منازل و ادارات می کنند. دوام، قیمت و البته وزن این شلف ها معمولاً بیشتر از انواع دیگر شلف ها است.

انواع شلف با جنس های مختلف

مورد دیگری که از آن در طراحی شلف ها و باکس های دیواری و ایستاده استفاده می شود شیشه است. این روزها استفاده بیشتر از لوازم شیشه ای در دکوراسیون منازل و ادارات مورد استقبال شدیدی قرار گرفته و البته یکی از بهترین گزینه ها نیز به حساب می آید. البته استفاده از اقلام دکوراتیو شیشه ای در منازلی که کودک خردسال در آن‌ها وجود دارد به هیچ وجه توصیه نمی شود.

شلف های دکوری، سوپراستار دکوراسیون منزل شماست

شلف های دیواری و باکس ها یکی از بهترین گزینه ها برای زیباسازی منازل و دکوراسیون شرکت ها و ادارات است. شلف ها معمولاً هزینه چندانی هم ندارند و از طرفی به دلیل تنوع شگفت انگیزی که برای این محصول وجود دارد، فرصتی تمام عیار برای تبدیل دکوراسیون منزل به حالتی ایده آل است. البته همه این موارد را که نادیده بگیریم نمی توان از مزایا و کاربرد استفاده از شلف ها و باکس ها چشم پوشی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید