کارتن های مناسب اسباب کشی را چطور باید انتخاب کنیم؟

0 137

کارتن های مناسب اسباب کشی برای یک اسباب کشی مطمئن و کم‌دردسر ضروری هستند. در واقع بعد از مشخص شدن آدرس جدید، اولین قدم برای اسباب کشی، تهیه کارتن‌های مناسب اسباب کشی است.

کارتن های مناسب اسباب کشی

دورهمیاگر این سؤال برایمان پیش آمده است که چرا انتخاب کارتن تا این اندازه اهمیت دارد؟ کافی است صحنه‌ای را تصور کنیم که در حین اسباب کشی، کارتنی پاره شده است و وسایلمان روی پله‌های راهرو پخش شده‌اند. قطعاً هیچ‌کداممان دوست نداریم با چنین صحنه‌ی دلخراشی روبه‌رو شویم! برای همین بهتر است به نکات مهم در انتخاب کارتن های مناسب اسباب کشی دقت بیشتری کنیم.

ابعاد مختلف کارتن های اسباب کشی

اگر بخواهیم به زبان خودمانی بگوییم، بهترین راه برای انتخاب کارتن های مناسب اسباب کشی این است که چند سایز مختلف کوچک، متوسط و بزرگ از کارتن های ضخیم تهیه کنیم تا وسایلمان را در کارتن های مناسب بچینیم.

برای تهیه‌ی کارتن ها می‌توانیم از سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها، عمده‌فروشی‌ها و حتی ظرف‌فروشی‌ها بخواهیم در ازای مبلغی برایمان کارتن های مناسب و محکم را کنار بگذارند.

کارتن های کوچک اغلب به شکل مکعب مربع هستند. بهترین مثال برای این کارتن ها، جعبه‌های تاید یا همان پودرهای شوینده‌ی لباس است. یکی از بهترین کاربردهای این کارتن های کوچک بسته بندی کتاب است.

بیشتر بخوانید
جابجایی و نصب ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی را چطور انجام دهیم؟

کارتن های موز و کارتن های پفک هم کارتن هایی با سایز متوسط هستند و برای بسته بندی کتاب‌های بزرگ و ظروف کاربرد دارند. البته خوب است سعی کنیم کارتن های ظروف و وسایل الکترونیکی را دور نیندازیم. این کارتن ها از نظر جنس و ابعاد برای بسته‌بندی وسایل سنگین کاربرد بسیاری دارند.

کارتن های مناسب اسباب کشی

کارتن های چیپس و دیگر خوراکی های سبک که حجم زیاد و وزن کمی دارند، در دسته‌ی کارتن های بزرگ قرار می‌گیرند. برای بسته بندی وسایلی مثل بالش، لباس و دیگر وسایلی که در عین حجیم بودن، سبک هستند، از این کارتن‌ها استفاده می‌کنیم. برای این‌که کارتن های اسباب کشی را به بهترین شکل بچینیم، می‌توانیم این مطلب را در وبلاگ آدرس بخوانیم.

جنس کارتن های مناسب اسباب کشی

بهترین کارتن ها برای استفاده در اسباب کشی، کارتن های ضخیمی هستند که از مواد اولیه‌ی مرغوب ساخته شده‌اند. کارتن های بازیافتی و کارتن های نازک‌تر، مانند کارتن‌های تخم مرغ به اندازه‌ی کافی برای فرآیند سنگین اسباب کشی مرغوب نیستند و ممکن است در میان راه ما را به دردسر بیندازند.

بعضی از کارتن ها، مانند کارتن هایی که در ظرف‌فروشی ها پیدا می‌شود، ضخامت فوق‌العاده‌ای دارد. این کارتن ها که برای جلوگیری از شکستن ظرف‌های شیشه‌ای طراحی و ساخته می‌شوند می‌توانند کاربرد خوبی در اسباب کشی ما داشته باشند. البته باید توجه کنیم که پیدا کردن این کارتن ها نسبت به کارتن هایی که در سوپرمارکت پیدا می‌شوند کار آسانی نیست و باید حداقل یک ماه قبل از اسباب کشی از فروشگاه‌ها درخواست کنیم کارتن‌های بی‌استفاده را برایمان کنار بگذارند.

بیشتر بخوانید
نورپردازی و روشنایی هر اتاق را در خانه‌مان چطور انجام دهیم؟

بخشی دیگر از جعبه هایی که در روز اسباب کشی به کارمان خواهند آمد، کارتن های پلاستیکی محکمی هستند که در میوه‌فروشی‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته جعبه‌های پلاستیکی در میوه‌فروشی‌ها انواع مختلفی دارند. مثلاً جعبه‌های پلاستیکی انگور برای اسباب کشی مناسب نخواهند بود. اما جعبه‌های پلاستیکی که برای میوه‌های سنگین‌تر مورداستفاده قرار می‌گیرند، در فرآیند اسباب کشی به کارمان خواهد آمد.

برای تهیه‌ی کارتن های مناسب اسباب کشی باید زمان کافی اختصاص دهیم، به فروشگاه‌های محله سری بزنیم و از آن‌ها بخواهیم کارتن های مناسب را برایمان کنار بگذارند. فراموش نکنیم که پیدا کردن این کارتن ها در تابستان که بازار اسباب کشی داغ است، کار سخت تری خواهد بود، پس باید زودتر دست بجنبانیم!

منبع: آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید