بهترین رنگ اتاق خواب پسرانه در سنین مختلف

0 428

رنگ اتاق خواب علاوه بر اینکه در دکوراسیون و طراحی آن تأثیرگذار است، نقش پررنگی در روحیه و شخصیت کودک شما خواهد داشت. رنگ‌ها انرژی‌های مختلفی را به اتاق کودک می‌آورند که در رفتار‌های او اثر دارد. انتخاب رنگ دیوار اتاق پسرانه شاید به نظر مشکل برسد برای همین در این مقاله از وبلاگ آدرس هر آنچه که شما را در انتخاب رنگ اتاق خواب پسرانه کمک می‌کند؛ آورده‌ایم.

اتاق خواب محل استراحت و آرامش کودک است و نسبت به رنگ آن باید حساسیت بیشتری داشته ‌باشیم. رنگ‌های ملایم بهترین انتخاب‌ها برای اتاق کودک است. اما مهم ‌است؛ نحوه کاربرد و استفاده از آن‌ها را بلد باشیم.

چیدمان خلاقانه اتاق خواب پسرانه در کنار رنگ دیوار منحصربه‌فرد آن فضایی پرانرژی و شاد برای کودک شما فراهم خواهدکرد.

البته رنگ و طراحی اتاق خواب برای نوزاد، کودک و نوجوان متفاوت است و بهتراست؛ بدانید چه رنگی را برای چه سنی به کار ببرید. پس با ما همراه باشید تا اتاقی زیبا برای پسر دوست‌داشتنی شما بسازیم.

بهترین رنگ‌های اتاق خواب پسرانه

رنگ‌ها معجزه دکوراسیون هستند که دنیای جدیدی برای ما خلق می‌کنند. رنگ اتاق خواب اهمیت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های خانه دارد.

این محل، مکانی برای آرامش و استراحت کودک شما است، بنابراین چیدمان و تزیین آن باید به نحوی انجام شود که همه چیز را برای آرامش کودک مهیا کند.

شاید تصور کنید آبی بهترین رنگ دیوار اتاق پسرانه است؛ بله آبی با داشتن طیف رنگی گسترده از لطیف‌ترین تا تیره‌ترین رنگ‌ها را به اتاق خواب کودک شما می‌آورد و کلاسیک‌ترین ایده انتخاب رنگ برای تخت و اتاق است. اما امروزه هزاران رنگ دیگر را در دکوراسیون اتاق خواب کودک می‌توان دید.

البته برای انتخاب رنگ لازم ‌است؛ سن کودک را درنظر گرفت. دکور و چیدمان اتاق نیز با توجه به اینکه پسرتان در چه سنی است؛ متفاوت خواهدبود.

رنگ‌های خنثی مناسب نوزاد پسر، رنگ‌های آرامش‌بخش و مکمل آن‌ها برای پسران در سنین ۶ تا ۹ سال و رنگ‌های کلاسیک و تیره‌تر برای پسر نوجوان بهترین انتخاب‌ها هستند.

رنگ دیوار اتاق پسرانه

چه رنگی برای چه سنی؟!

رنگ دیوار اتاق پسرانه و چیدمان آن در هر سنی ویژگی‌های خاص خود را دارد. در ادامه می‌خواهیم اتاق پسر را در نوزادی، کودکی و نوجوانی با هم بررسی کنیم.

اتاق خواب نوزاد و کودکان زیر ۳ یا ۴ سال از رنگ‌های روشن و خنثی پوشیده می‌شود. چیدمان‌های رنگی و رنگ‌های تند در این زمان جایز نیست.

نوزاد که نمی‌تواند رنگ‌ها را به خوبی تشخیص دهد؛ نیاز به مکانی آرام و خلوت برای استراحت دارد. رنگ‌های سفید در کنار طوسی کمرنگ در چندسال اخیر از محبوب‌ترین ترکیب‌های رنگی برای اتاق نوزاد پسر بوده‌است.

طیف رنگ‌های بسیار روشن و لطیف بهترین انتخاب برای رنگ دیوار اتاق پسرانه در زمان نوزادی تا ۳ سالگی است. این رنگ‌ها فضای اطراف کودک را بزرگ‌تر و بازتر نشان داده و آرامش را به همراه خواهندداشت.

در کنار این رنگ‌ها می‌توانید از رنگ‌های تند مثل قرمز و نارنجی به صورت تأکیدی در چند نقطه از اتاق استفاده کنید. در ضمن کاغذ دیواری‌های طرح‌دار که طرح‌هایی ساده و بچگانه به نمایش می‌گذارند به شما در دکوراسیون اتاق نوزاد پسر کمک خواهندکرد.

بیشتر بخوانید
ساخت الاچیق با کمترین هزینه و امکانات چطور ممکن است؟

از سن ۶ تا ۹ سالگی که کودکان بیشتر زمان خود را در اتاق مشغول بازی یا استراحت هستند، رنگ دیوار اتاق پسرانه می‌تواند تأثیر بیشتری روی فرزند شما داشته‌باشد.

در این زمان اتاق کودک علاوه بر محل خواب، مهم‌ترین محل یادگیری اوست و انرژی زیادی به او می‌دهد. پس بهتر‌است در انتخاب رنگ و چیدمان آن دقت بیشتری داشته‌باشیم.

رنگ‌هایی که برای اتاق پسرانه بچگانه به کار می‌برید؛ بهتر است ترکیبی از رنگ‌های خنثی و رنگ‌های گرم باشد. آبی روشن، خاکستری، طلایی مات و کمرنگ، سبز ارتشی و زیتونی در کنار رنگ‌های گرم ترکیب رنگی فوق‌العاده به اتاق کودک شما می‌آورد.

بهتراست؛ رنگ‌های گرم را رنگ غالب اتاق کودک قرار ندهید. پسرها معمولاً در این سن انرژی بالایی دارند و ماجراجو می‌شوند. رنگ‌های گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد اگر به میزان زیاد در دکور و چیدمان اتاق خواب پسرانه به‌کار رود انرژی او را بیشتر کرده و احتمالاً شما را کلافه می‌کند!

اتاق خواب پسرانه

رنگ‌های یک طیف رنگی یا رنگ‌های مکمل را در کنار هم به دکوراسیون داخلی اتاق کودک اضافه کنید و از نتیجه آن شگفت‌زده شوید.

رنگ مکمل در اتاق کودک

اتاق خواب پسر نوجوان جایی دنج و خصوصی برای اوست. بچه‌ها از سن ۹ سال به بالا در تزیین و ایده‌پردازی برای دکور اتاق مشارکت می‌کنند که بهتراست؛ چیدمان اتاق را طبق سلیقه آن‌ها انجام داد. رنگ دیوار اتاق پسرانه در این سن معمولاً رنگ‌های تیره‌تر است.

آبی تیره مایل به سورمه‌ای، خاکستری تیره، سبز و مشکی از رنگ‌های موردعلاقه پسرها در سنین نوجوانی است. البته فراموش نکنید؛ زمانی که رنگ دیوار اتاق پسرانه را تیره انتخاب کردید، وسایل و تخت باید رنگی روشن‌تر داشته‌باشند تا ترکیب رنگ زیبایی درست کنند.

پسر نوجوان دوست دارد؛ علاقمندی‌های خود را روی دیوار اتاق ببیند پس دکور اتاق را با خلاقیت بیشتری تزیین کنید. کاغذ دیواری‌ها نیز در این سن محبوب‌تر می‌شود و نقش‌های پسرانه آن به زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق پسر کمک می‌کند.

اتاق پسر نوجوان

چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه در کنار رنگ آن فضایی زیبا به اتاق کودک می‌دهد. تخت و کمد کودک در کنار رنگ دیوار اتاق پسرانه جلوه‌ای خاص به اتاق می‌دهد. برای تزیین و ایده‌پردازی اتاق بچه روش‌های مختلفی وجود دارد اما اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی اتاق جذاب و اصولی باشد؛ لازم است نکاتی را رعایت کنید.

در ادامه ایده‌های تزیین و طراحی اتاق خواب پسرانه آورده‌شده تا بهترین اتاق را برای فرزندان فراهم کنید.

۱٫سبک‌های خلاقانه طراحی تخت و اتاق کودک

ایده‌ها و سبک‌های خلاقانه که برای طراحی تخت و کمد کودک به کار می‌رود؛ محیطی جذاب برای فرزند شما می‌سازد. این محیط خلاقیت کودک را بیشتر کرده و انرژی بیشتری به او می‌دهد.

طرح‌های خلاقانه دکوراسیون اتاق کودک بسیارند؛ اما نکته مهم در انتخاب آن‌ها درنظرگرفتن علاقمندی کودکتان است. مهم‌ترین علاقه کودک خود را بشناسید و با استفاده از آن اتاق را به مکانی برای آموزش و پرورش خلاقیت تبدیل کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین برندها و تولیدکنندگان مبلمان ایرانی کلاسیک و مدرن

اتاق پسر نوجوان

۲٫سبک مونوکروم

طراحی و دکوراسیون داخلی با سبک مونوکروم یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در چندسال اخیر بوده ‌است. در این سبک تمامی اجزای اتاق را با طیف‌های مختلف یک رنگ می‌پوشانند. مثلاً تخت و وسایل اتاق تا رنگ دیوار اتاق پسرانه از آبی کمرنگ تا تیره‌ترین آبی را شامل می‌شود.

اتاق پسرانه مونوکروم

۳٫کاغذ دیواری‌های مدرن و جذاب

کاغذ دیواری‌های جذاب دکور و تزیین اتاق پسران را آسان‌تر می‌کنند. کاغذ دیواری‌های بچگانه که در انواع طرح‌ها وجود دارد اتاق کودک شما را خاص و شیک جلوه خواهدداد، علاوه بر این می‌توان از آن‌ها به عنوان اهداف آموزشی نیز استفاده کرد.

کاغذ دیواری اتاق کودک

۴٫گالری عکس‌های دیواری

قاب عکس‌های دیواری یکی از بهترین روش‌های تزیین اتاق‌هاست که زیبایی خاصی به دیوارها می‌دهد. عکس‌ها بهتراست در تناسب با رنگ دیوار اتاق پسرانه باشد تا زیبایی آن را چند برابر کند.

۵٫رنگ‌های متضاد

رنگ‌های متضاد همیشه معجزه می‌کنند. اگر می‌خواهید رنگ دیوار اتاق پسرانه را آبی انتخاب کنید و رنگ تخت و کمد را با رنگ دیوارها هماهنگ می‌کنید، فراموش نکنید از رنگ زرد یا نارنجی در کنار آن استفاده کنید.

تأکیدهای رنگی که در اجزای کوچک‌تر اتاق دیده می‌شوند؛ دکوراسیون اتاق کودک را جذاب‌تر خواهندکرد.

 گالری عکس در اتاق خواب پسرانه

 

۶٫استفاده از رنگ‌های گرم

از رنگ‌های گرم و بخش در اتاق کودک نترسید. اتاق پسر شما حتماً نباید با رنگ آبی یا طوسی پوشیده شده‌باشد. رنگ‌های گرم انرژی و خلاقیت بیشتری به فرزند شما می‌دهند و در یادگیری او بسیار موثرند.

ترکیب رنگ‌های نارنجی و سبز در رنگ دیوار اتاق پسرانه، اتاق را به مکانی فوق‌العاده برای خلاقیت و آموزش تبدیل می‌کند. البته بهتر‌است این رنگ‌ها در کنار رنگی خنثی مثل سفید به‌کار روند.

رنگ‌های گرم در اتاق خواب پسرانه

۷٫استفاده از رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد مثل طیف رنگی آبی، خاکستری و سبز آرامش بیشتری به‌همراه دارند و اتاق را به مکانی ایده‌آل برای استراحت تبدیل می‌کنند. اگر از رنگ‌های سرد در اتاق کودک استفاده می‌کنید؛ لازم است چند جز از اتاق رنگ‌های گرم و تند داشته‌باشند.

رنگ‌های سرد اگر خیلی تیره باشند و به صورت مونوکروم به‌کار روند؛ احساس غم و افسردگی را به ‌همراه خواهند‌داشت. پس ترکیب رنگی با رنگ‌های تأکیدی را فراموش نکنید.

اتاق خواب محل استراحت، بازی و آموزش

دکور اتاق پسرانه

کودکان بیشتر زمان خود را در اتاق می‌گذراند؛ پس بهتر‌است آن را به مکانی راحت و مناسب برای امور روزانه او تبدیل کنید. رنگ دیوار اتاق پسرانه تأثیر زیادی در انرژی و روحیه او دارد.

رنگ‌ها انرژی و احساسات زیادی را با خود به اتاق‌ها می‌آورند؛ پس بهتراست با اطلاعات بیشتری برای ترکیب رنگی دکوراسیون داخلی و اتاق کودک تصمیم بگیریم.

اتاق کودک علاوه بر اینکه محل آرامش و استراحت اوست، لازم ‌است مکانی برای بازی، پرورش خلاقیت و آموزش نیز باشد. برای این کار از اجزای اتاق کمک بگیرید.

کاغذ دیواری‌های هدفمند، گالری عکس‌های آموزشی، تخت‌هایی که خلاقانه طراحی شده‌اند و… همگی در شخصیت کودک شما تأثیر خواهد داشت.

امیدواریم با خواندن این مطلب اتاقی زیبا و خلاقانه برای پسران کوچک خود آماده کنید تا در آینده فردی بزرگ و تأثیرگذار باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید