بهترین محله برای خانه دانشجویی; نکات مهمی که باید بدانید

0 299

زندگی دانشجویی با همه خوشی‌ها و جذابیت‌هایش چالش‌هایی هم دارد. یکی از این چالش‌ها انتخاب محل مناسبی برای زندگی است. این موضوع برای کسانی که قرار است در خوابگاه دانشجویی ساکن شوند ساده‌تر است چون حداقل دغدغه انتخاب محله و خانه و قرارداد و … را ندارند. اما اگر شما هم جزء آن دسته‌ای باشید که قصد زندگی در خانه دانشجویی را دارند کارتان کمی سخت‌تر خواهد شد. مرحله اول، پیدا کردن بهترین محله برای خانه دانشجویی است که در این مطلب سعی می‌کنیم اطلاعات لازم در این مورد را در اختیارتان بگذاریم.

ویژگی‌های بهترین محله برای خانه دانشجویی

رفت‌وآمد و حمل‌ونقل

یکی از موضوعات اساسی در زندگی روزمره مسئله حمل‌و‌نقل است. برای دانشجوها نکته اصلی در رفت‌وآمد به دانشگاه محل تحصیل آن‌هاست. با توجه به اهمیت پایین بودن هزینه‌ها در زندگی دانشجویی باید خانه دانشجویی را طوری انتخاب کنید که هم به خود دانشکده نزدیک باشد و هم به وسایل نقلیه عمومی مثل ایستگاه اتوبوس مترو و تاکسی.

دسترسی

مهم است که محله‌ای را انتخاب کنید که مراکز خرید در آن وجود داشته باشد تا مجبور نباشید برای فراهم کردن نیازهای روزانه خود مسافت طولانی را طی کنید. چون در هر صورت به عنوان یک دانشجو وقت برای شما طلاست.

امنیت

مهم‌ترین مسئله برای دانشجویی که در یک شهر غریبه تحصیل می‌کند امنیت است. در هر شهری بعضی محله‌ها خوش‌نامند و بعضی دیگر شهرت چندان خوبی ندارند. اما ممکن هم هست محله‌ای در هیچ کدام از این دسته‌بندی‌ها قرار نگیرد. موردی که باید به آن دقت کنید این است که در محله مورد نظرتان چه بافتی حاکم است و افراد ساکن بیشتر از چه اقشاری هستند.

بیشتر بخوانید
نظافتچی مناسب برای خانه را چطور و با چه شیوه‌هایی می‌توانیم انتخاب کنیم؟

متراژ خانه‌ها

بهتر است به سراغ محله‌هایی بروید که تعداد آپارتمان‌هایی با واحدهای کوچک در آن‌ها زیاد باشد تا حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

سکوت محله

محله‌هایی هستند که در آن‌ها تعدادی زیادی مدرسه و پارک وجود دارد یا ممکن است ساختمان‌های زیادی در حال ساخت باشند. این محله‌ها برای زندگی دانشجویی که در آن باید وقت زیادی را صرف تمرکز و درس‌خواندن کرد مناسب نیستند.

معرفی بهترین محله برای خانه دانشجویی

ستارخان

ستارخان جنوبی‌ترین بخش منطقه ۲ تهران است که قیمت خانه‌ها در آن نسبتاً مناسب و به دلیل نزدیک بودن به دانشگاه‌های مهم تهران و هم‌چنین دسترسی مناسب و حمل‌ونقل عمومی آسان جزء بهترین انتخاب‌ها برای خانه دانشجویی است.

نکته دیگر در مورد این محله شلوغی آن است. ستارخان محله‌ایست که از غرب به صادقیه از شرق به خیابان ستارخان و از جنوب به خیابان آزادی منتهی می‌شود. تمرکز جمعیت در این محله بسیار بالاست و البته دانشجوهای زیادی هم در آن زندگی می‌کنند و به نظر می‌رسد که همین موضوع دلیل خوبی برای انتخاب ستارخان به عنوان محله مناسب خانه دانشجویی باشد اما هر جایی نقطه ضعف‌های خودش را دارد. بنابراین انتظار کوچه‌ها و خیابان‌های خلوت را در این محله نداشته باشید.

امیرآباد

امیرآباد یکی از محله‌های قدیمی تهران است که بسیاری از دانشکده‌های مهم دانشگاه تهران مثل دانشکده اقتصاد مدیریت علوم اجتماعی و پردیس فنی در آن قرار دارند. همین موضوع باعث شده بیشتر ساکنین این محله قشر دانشجو و فرهنگی باشند. امیرآباد دارای پارک‌ها، رستوران‌ٔها و کافی‌شاپ‌های فراوانی با قیمت‌های مناسب و دانشجویی است و کنار هم قرار گرفتن تمام این موارد امیرآباد را به یک محله مناسب برای خانه دانشجویی تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید
گرم کردن خانه با استفاده از دکوراسیون را چطور انجام دهیم؟

آزادی

نکته‌ای که ممکن است در مورد محله ستارخان یا امیرآباد وجود داشته باشد این است که شاید قیمت خانه‌های موجود در آن‌ها برای عده‌ای گران به حساب بیاید. در این صورت گزینه دیگری که می‌توانید به عنوان بهترین محله برای خانه دانشجویی در نظر بگیرید محله آزادی است. محله آزادی به دلیل گستردگی خیابان‌های مختلفی را پوشش می‌دهد که به راحتی می‌توانید خانه‌ای مناسب با شرایط مالی خودتان را در آن‌ها پیدا کنید. به طور مثال در جنوب خیابان آزادی و حاشیه خیابان نواب خانه‌­ها ارزان­تر از ستارخان هستند در حالی که بافت آن‌ها تفاوت زیادی با ستارخان ندارد.

منبع: وبلاگ آدرس

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید