چیدمان تابلو را چطور انجام دهیم که خانه زیباتری داشته باشیم؟

0 194

هنر مسئله‌ای است که برخی اوقات شکستن بعضی قوانین می‌تواند باعث زیبایی بیشترش شود اما گاهی در طراحی و چیدمان تابلو انجام بعضی کارها آرامش را از اتاقمان می‌گیرد و آن را به‌جایی سرد و بی‌احساس تبدیل می‌کند. برای زیباتر نشان دادن یک اثر هنری باید آن را در فضای مناسبی قرار دهیم؛ درواقع اگر اتاقمان را به دلایلی نامشخص دوست نداریم شاید تقصیر تابلوهایی باشد که به دیوار آویزان کرده‌ایم. برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشویم بهتر است اشتباهات چیدمان تابلو که در ادامه این مقاله بررسی کردیم را تکرار نکنیم.

چیدمان تابلو

اشتباه شماره یک:  در چیدمان تابلو  آن را در ارتفاع بالا نصب کنیم

زمانی که قاب عکسی را خیلی بالا قرار می‌دهیم مثل این می‌ماند که بالای مبلمان و نزدیک به سقف جسمی شناور شده است و با اینکار هارمونی بصری اتاقمان را به هم ریخته‌ایم. اگر بخواهیم فرمولی برای این کار تعیین کنیم نصب با فاصله ۱۲ سانتی‌متری از مبلمان و قرارگیری در مرکز است، البته در دکوراسیون خانه‌ های مختلف باید روش‌های متفاوتی را بکار ببریم.

برای اینکه مطمئن شویم که تصویرمان در جای درستی است می‌توانیم روبروی آن بایستیم، اگر مجبور نشدیم گردنمان را به سمت بالا کج کنیم تا آن را ببینیم یعنی خیلی بالا نیست.

بیشتر بخوانید
وسایل اضافی خانه را چطور در اسباب کشی پاکسازی کنیم؟

اشتباه شماره دو: قاب کوچکی را در فضای خالی بزرگ قرار دهیم

مقیاس ممکن است ما را به اشتباه بیاندازد. وقتی این کار را می‌کنیم بقیه فکر می‌کنند که فضا کوچک‌تر از ابعادی است که به نظر می‌رسد. باید قطعات هنری کوچک را در کنار هم بگذاریم به بیان دیگر گالری عکسی بر روی دیوار بسازیم یا این که از تابلویی بزرگ استفاده کنیم. کلید حفظ تناسب اندازه در این است که قاب عکسمان دو سوم طول مبلمان باشد.

اشتباه شماره سه: دو تابلو را دور از هم نصب کنیم

در این حالت به نظر می‌رسد که تابلوهایمان از هم خوششان نمی‌آید و خوب این مسئله برای همه عجیب است. چه یک نقاشی جفت باشد یا دو تابلوی کاملاً مجزا، زمانی که می‌خواهیم کاربرد یک اثر هنری را برایمان داشته باشد باید این صمیمیت را بینشان ایجاد کنیم. آن‌ها را نزدیک به هم و با فاصله‌ای تقریباً ۵ سانتی‌متری از هم قرار دهیم.

 

چیدمان تابلو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید