ظرف های شیشه ای: راهکارهای کاربردی برای استفاده از ظروف شیشه‌ای

0 634

هر هفته و هر ماه، ما تعداد زیادی از مواد غذایی‌مان را در ظرف های شیشه ای تهیه می‌کنیم، موادی مثل سس‌ها، مرباها، آبمیوه‌ها و لبنیات. این ظرف‌های شیشه‌ای، در بهترین حالت در فرآیند بازیافت، مجددا قابل‌استفاده خواهند بود، اما در صورتی که به مرحله‌ی بازیافت نرسند، بخش عظیمی از منابعی که به راحتی قابل استفاده هستند، هدر خواهد رفت.

جالب است بدانیم بیشتر ظرف‌های شیشه‌ای، بعد از استفاده‌ی اولیه، کاربردهای بسیاری در خانه خواهند داشت. در این مطلب درباره کاربردهای هر کدام از ظرف‌های شیشه‌ای در خانه صحبت خواهیم کرد و برای هر دسته چند پیشنهاد خواهیم داد.

ظرف های شیشه ای

ظرف های شیشه ای مربا

شیشه‌های کوچک و بزرگ مربا، برای نگهداری از مرباها و ترشی‌های خانگی انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. علاوه بر آن شما می‌توانید مواد دیگری مانند عسل و دانه‌های روغنی کوچک را در این شیشه‌ها نگهداری کنید.

فراموش نکنید برای زیبا جلوه دادن ظرف‌های شیشه‌ای می توانید از کمی رنگ استفاده کنید. رنگ‌های اسپری و رنگ‌های اکریلیک برای این کار مناسب‌اند. رنگ‌آمیزی در ظروف شیشه‌ای مربا باعث می‌شود این شیشه‌ها جلوه‌ی خاصی پیدا کنند. استفاده از وسایل دیگری مثل روبان، طناب‌های رنگی، و رنگ‌آمیزی روی شیشه هم از روش‎های استفاده و زیباسازی ظروف شیشه‌ای است.

علاوه بر این‌ها، ظرف‌های شیشه‌ای کوچک می‌توانند انتخاب خوبی برای جای ادویه باشند. در صورتی که تمام این ظرف‌ها را به سبکی یکسان تزئین کنید، خواهید دید که استفاده مجدد از ظرف‌های شیشه‌ای کاری جذاب و دلچسب خواهد بود و نتیجه‌ی آن نیز به زحمتش می‌ارزد.

بیشتر بخوانید
اجاره خانه: چه مقدار از درآمدمان را صرف اجاره خانه کنیم؟

از ظرف های شیشه ای مربا می‌توانید استفاده‌های خلاقانه‌تری داشته باشید: مثلاً ظرف‌های کوچک مربا با کمی تزئین می‌توانند به جاشمعی‌های زیبایی تبدیل شوند و یا به عنوان جامدادی رومیزی به کار بروند.

ظرف های شیشه ای سس و کشک

سس مایونز و کشک معمولاً در ظرف های شیشه ای در بازار عرضه می‌شود. ظرف های شیشه ای کوچک سس و کشک همان کاربرد شیشه‌های  مربا را خواهند داشت، اما از شیشه‎های بزرگ می‌توان انتظار کاربردهای بیشتری داشت.

ظرف های شیشه ای

مثلاً برای نگهداری از حبوبات، آرد و دانه‌هایی مثل قهوه و آجیل می‌توان از این ظرف‌های بزرگ استفاده کرد. همانطور که گفتیم، بهتر است قبل از هر کاری به فکر زیبایی ظاهری این ظرف‌ها باشیم و آن‌ها را طبق سلیقه‌مان رنگ‌آمیزی یا تزئین کنیم تا حس بهتری به ما بدهند.

بطری‌های شیشه‌ای

بطری‌های شیشه‌ای مانند بطری های نوشابه و شیر، به خاطر ظاهر و ابعادی که دارند، برای نگهداری از گل‌هایی که باید مدتی در آب باشند، مناسب هستند. علاوه بر آن با تزئین این بطری ها می‌توانیم گلدان‌هایی زیبا در ابعاد مختلف تهیه کنیم تا به هر گوشه از فضایمان رنگ تازه‌‎ای ببخشیم.

 

نکتهاستفاده‌ی مجدد از ظرف‌های شیشه‌ای یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ محیط زیست و کاهش استفاده از منابع است. در صورتی که امکان استفاده از این ظروف برایمان وجود نداشته باشد، بهترین راه جدا کردن ظرف های شیشه از بقیه‌ی پسماندها و رساندن آن‌ها به مراکز بازیافت است.

 

بیشتر بخوانید
جستجو برای خرید یا اجاره خانه را از کجا شروع کنیم؟

 

منبع: وبلاگ آدرس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید