اسباب‌کشی با فرزند خردسال را چطور برای خودمان آسان‌تر کنیم؟

0 124

فرآیند نقل مکان به خانه جدید و جابه‌جایی، می‌تواند برای هر کدام از ما بسیار خسته کننده و استرس‌زا باشد. اگر در چنین شرایطی فرزند کوچکی هم داشته باشیم، نگرانی‌ها و مشغله‌هایمان ممکن است چندین برابر شود. بهترین راه برای مواجه شدن با مشکلات این است که از قبل برای آن‌ها آماده شویم. در این مطلب، می‌خواهیم کارهایی را مرور کنیم که در آسان کردن اسباب‌کشی با فرزند خردسال به ما کمک کند.

۱. قبل از اسباب‌کشی با فرزند خردسال

 یک متخصص کودک پیدا کنیم

قبل از این که برای ورود به خانه جدید آماده شویم، بهتر است در محله منزل تازه‌مان، یک متخصص کودک معتبر پیدا کنیم. مسلماً هر چه فاصله کم‌تری از خانه تا مطب این دکتر وجود داشته باشد، برای ما بهتر است. بنابراین بهتر است در رهن و اجاره خانه این موضوع را در نظر داشته باشیم. پس از پیدا کردن این متخصص، سوالات موردنظرمان مثلاً درباره بیمه و در دسترس بودن آن‌ها در ساعات غیراداری را بپرسیم. متخصص کودک فعلی فرزندمان هم می‌تواند راهنمای خوبی برای پیدا کردن متخصص جدید در محله تازه باشد. فقط کافی است از او کمک بخواهیم.

مهدکودک‌های نزدیک را بررسی کنیم

این که بخواهیم کودکمان را در کدام مهدکودک و به چه افرادی بسپاریم، سوال بسیار مهمی است. این هم یکی از کارهایی است که باید خیلی وقت قبل از شروع فرآیند جابه‌جایی انجام دهیم تا اسباب‌کشی با فرزند خردسال کمتر برایمان استرس‌زا باشد. می‌توانیم از دوستان و آشنایان سوالاتی درباره مهدکودک‌های مختلف بپرسیم. حداقل سه مهدکودک نزدیک به محله جدید را ملاقات و از اتاق‌های نوزاد آن‌ها دیدن کنیم تا ببینیم که بهترین گزینه برای فرزند عزیزمان، کدام است. موضوعی که در هر کدام از این بازدیدها باید به آن توجه کنیم، این است که به ازای هر کودک و نوزاد، چند مربی یا مسئول وجود دارد.

بیشتر بخوانید
انواع سنگ های ساختمانی با عکس و کاربردی که هریک دارند

هماهنگی‌های حمل و نقل را انجام دهیم

ما بخش سخت و مهم که جمع و بسته‌بندی کردن لوازم خانه در عین نگه‌داری از کودکمان بوده است را انجام داده‌ایم. اکنون نوبت آن رسیده که برای ساده و آسان‌تر پیش بردن کار، از شرکت‌ های حمل بار حرفه‌ای استفاده کنیم. بعضی از آن‌ها علاوه بر رساندن لوازم به خانه جدید، به باز کردن و چیدن آن‌ها نیز کمک می‌کنند. این کار باعث می‌شود که علاوه بر ذخیره زمان و هزینه، آرامش بیشتر و درگیری ذهنی کم‌تری داشته باشیم.

وسایل موردنیاز را جمع کنیم

نوزادها و کودکان ما، به لوازم زیادی در طول روز احتیاج دارند. پیش‌بند، بطری‌های شیر، کرم‌های مخصوص و پوشک فقط بخشی از این لوازم هستند. چند دست لباس، اسباب‌بازی‌های موردعلاقه و لوازم حمام آن‌ها را هم جمع کنیم و در یک جا نگه داریم.

اسباب‌کشی با فرزند خردسال

۲. در حین اسباب‌کشی

 زمان مناسب روز را انتخاب کنیم

پدر و مادر بودن و مراقبت از فرزندانمان حتی در آسان‌ترین روزها هم می‌تواند به یک چالش تبدیل شود. اگر بتوانیم کارهای فرزندمان را بر اساس یک برنامه منظم روزانه پیش ببریم، قدم بزرگی برداشته‌ایم. هنگام اسباب‌کشی با فرزند خردسال و یا حتی فرزندان نوجوان، برنامه را فراموش نکنیم و زمانی را در طول روز انتخاب کنیم که با این برنامه منطبق باشد. یادمان باشد که مسافت‌های طولانی را باید در شب و هنگامی که کودکمان خوابیده است، طی کنیم.

در صورت استفاده از هواپیما برای اسباب‌کشی با فرزند خردسال، از قبل محدودیت‌های آن را بدانیم

ممکن است اسباب‌کشی ما نه فقط به محله‌ای دیگر، بلکه کلا به شهر دیگری باشد. به موقع رسیدن به گیت پرواز هنگامی که یک کودک خردسال همراهمان است، نگرانی بسیار کوچکی است. هر خط هوایی، قوانین و محدودیت‌های مخصوص خودش را در رابطه با کودکان و نوزادها دارد. قبل از خرید بلیت، تحقیقاتی راجع به آن‌ها انجام دهیم و ببینیم که مثلاً کودکمان باید از یک صندلی مخصوص استفاده کند یا می‌توانیم او را بغل کنیم و روی پای خودمان بنشانیم.

بیشتر بخوانید
نظافت خانه کلیدنخورده: وسایل مورد نیازی که باید تهیه کنیم کدام‌اند؟

۳. بعد از اسباب‌کشی با فرزند خردسال

ایمن‌سازی خانه برای کودکان را شروع کنیم

حتی قبل از این که بخواهیم مبلمان را در خانه جدیدمان بچینیم، بهتر است که ایمن‌سازی آن برای کودک عزیزمان را شروع کنیم. ابزار مختلفی برای ایمن‌سازی لوازم خانه در برابر کودکان وجود دارد. می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. پرده‌های بلند و کرکره‌ای باید دور از دسترس کودکان باشند و می‌توانیم روی کابینت‌ها و کشوها، قفل‌های مخصوص کودکان نصب کنیم تا خانه را تا جایی که امکان دارد، برای کوچک‌ترین عضو خانواده ایمن و امن بسازیم.

اتاق بچه را راه بیندازیم

هر چه سریع‌تر اتاق بچه و لوازم مخصوص آن را راه‌اندازی کنیم، دردسر کم‌تری خواهیم داشت. میز تعویض پوشک را راه بیندازیم و مطمئن شویم که تخت کودکمان به درستی قرار داده شده است.

به برنامه و کارهای روزانه پایبند بمانیم

نوزادها و کودکان ما، دوست دارند که عادات و رویه‌های همیشگی خود را حفظ کنند. تا جایی که ممکن است، سعی کنیم که از برنامه روزانه آن‌ها عقب نمانیم و همان کارهای همیشگی را در خانه جدید انجام دهیم. در این صورت، جابه‌جایی راحت‌تری خواهیم داشت و فرزندمان هم با سرعت بیشتری به شرایط جدید عادت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با اپلیکیشن آدرس، راحت‌تر و سریع‌تر خانه‌تان را پیدا کنید