آینه قدی در دکوراسیون

ایده‌هایی برای درخشش آینه قدی در دکوراسیون داخلی منزل

نوشته  |  ۲۶ خرداد ۱۳۹۹
۷۵۷۴
۰

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon

ایده‌های مختلف و خلاقانه‌ای برای چیدمان دکوراسیون خانه وجود دارند. یکی از این ایده‌ها استفاده از آینه قدی در دکوراسیون است. آینه‌های قدی نه تنها برای پرو لباس در خانه مناسب هستند بلکه فضای خانه را شیک‌تر و زیباتر نیز نشان می‌دهند. این نوع آینه‌ها فضای خانه را بزرگتر نشان می‌دهند و زیبایی خانه را چند برابر بیشتر می‌کنند. آینه قدی در دکوراسیون خانه نقش بسیار پررنگی دارد و فضای خانه را شیک‌تر نشان می‌دهد. با توجه به اهمیت این نوع دکوراسیون در خانه، ما در این مطلب انواع آینه‌های قدی در دکوراسیون خانه را به شما معرفی می‌کنیم.

آینه قدی در دکوراسیون خانه

آینه یک وسیله مناسب برای استفاده در دکوراسیون خانه است. آینه در دکوراسیون داخلی برای بزرگ‌تر دیده شدن فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از آینه در فضای خانه موجب آرامش و تازگی می‌شود.

یکی از انواع آینه‌ها که در دکوراسیون خانه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند آینه‌های قدی هستند. اگر می‌خواهید فضای خانه خود را بزرگ‌تر نشان دهید باید از آینه‌های قدی استفاده کنید. دو آینه قدی که در کنار یکدیگر با فاصله کمی قرار می‌گیرند زیبایی خانه را دو برابر می‌کنند. استفاده از آینه‌ در دکوراسیون خانه مزایای زیر را دارد:

 • فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد
 • اتاق را نورانی‌تر می‌کند
 • زیبایی را به خانه می‌آورد
 • یک اثر هنری محسوب می‌شود
 • عیب‌ها و کاستی‌های محیط را کاهش می‌دهد
 • مساحت و ارتفاع سازه‌ها را افزایش می‌دهد

 آینه دکوراتیو چیست؟

دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی در صنعت معماری دارد. معماران و طراحان هر روز طرح‌های جدیدی برای زیبایی خانه‌ها طراحی می‌کنند. یکی از ایده‌هایی که بسیار در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد آینه دکوراتیو است. آینه دکوراتیو نقش مهمی در جذاب دیده شدن خانه دارد. بسیاری از افراد معتقدند که آینه‌ها یک ابزار فنگ‌شویی برای کاهش انرژی‌های منفی در خانه هستند.

این آینه‌ها مانند یک تابلو نقاشی با طرح‌های خاص بر روی دیوار نصب می‌شوند. استفاده از این آینه قدی دکوراتیو فضای داخلی خانه را زیباتر و خاص‌تر نشان می‌دهد. آینه‌های دکوراتیو یکی از انواع آینه‌های تزئینی هستند و محیط خانه را مدرن و شیک نشان می‌دهد. انواع این آینه‌ها عبارتند از:

 • دیوار پوش آینه‌ای
 • آینه‌ها با اشکال متفاوت
 • آینه‌های گرد دکوراتیو
 • آینه دکوراتیو کاشی
 • آینه قدی
 • آینه‌های پازل مانند
آینه قدی در دکوراسیون

آینه دکوراتیو

آینه قدی منزل

کاربرد آینه در دکوراسیون خانه از زمان‌های قدیم و در معماری‌های سنتی بسیار کاربرد داشته است. آینه قدی در دکوراسیون هر خانه‌ای حرف اول و آخر را می‌زند. این آینه‌ها نه تنها برای پرو لباس مورد استفاده قرار می‌گیرند بلکه به فضای خانه زیبایی خاصی نیز می‌دهند.

افراد بسیاری از این آینه‌ها در قسمت درب ورودی خانه استفاده می‌کنند. صاحب خانه زمانی‌که به بیرون از خانه می‌رود خود را به راحتی در آینه مشاهده می‌کند. افرادی که از بیرون وارد محیط خانه می‌شوند با این آینه‌ها ظاهر خود را مرتب می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به محیط خانه و دکوراسیون داخلی از آینه‌های قدی بسیاری استفاده کنید. اما یک نکته مهم را فراموش نکنید! آینه قدی باید با مبلمان و محیط خانه سازگار و مناسب باشد.

آینه قدی مدرن

آینه‌های قدی مدرن یکی دیگر از آینه‌های دکوراتیو با فروش مناسب هستند. این نوع آینه‌ها معمولا در دکوراسیون ساده و شیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع آینه‌ها، سادگی فرم چهارچوب است.

آینه‌های مدرن معمولا در قسمت پذیرایی قرار می‌‌گیرند. شما می‌توانید برای زیبایی آینه از یک کنسول یا دراور نیز در کنار آن استفاده کنید. اگر در یک خانه کوچک زندگی می‌کنید این آینه‌ها بهترین انتخاب برای شما هستند.

آینه قدی در دکوراسیون

آینه قدی مدرن

آینه قدی چوبی و روستیک

یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون خانه که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد سبک روستیک است. سبک روستیک به استفاده از مبلمان و دیوارهای چوبی و سنگی تاکید می‌کند. این سبک که به آن سبک روستایی نیز گفته می‌شود برگرفته از دل طبیعت است. آینه‌های قدی چوبی و روستیک در این سبک دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما شما می‌توانید از این آینه‌های قدی در هر نوع دکوراسیون خانه استفاده کنید.

آینه چوبی و روستیک از چوب طبیعی ساخته شده است. استفاده از این آینه‌ها به صورت قدی فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این آینه‌ها هزینه مناسب آن‌هاست. آینه‌های چوبی و روستیک در مقایسه با سایر آینه‌های قدی قیمت کمتری دارند. شما می‌توانید با خلاقیت و ایده‌های جدید از تنه درخت و چوب به راحتی قاب چوبی آینه را تهیه کنید. قسمت‌هایی مانند ناهارخوری و پذیرایی بهترین مکان برای قرار دادن این آینه‌های قدی هستند. این نوع آینه قدی در دکوراسیون خانه زیبایی خاصی دارد.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید طراحی ساده این آینه‌هاست. چوب در حالت اصلی خود باقی می‌ماند و فقط تا حد نیاز بر روی آن منبت‌کاری می‌شود. این آینه‌ها تزئینات خاصی ندارند اما دکوراسیون خانه را بسیار شیک و سنتی نشان می‌دهند.

آینه قدی در دکوراسیون

آینه قدی چوبی و روستیک

آینه قدی پایه‌دار در دکوراسیون خانه

آینه قدی پایه‌دار در دکوراسیون خانه و مخصوصا در کنار تخت‌خواب بسیار زیبا و دکوراتیو است. آینه‌های قدی ایستاده و پایه‌دار در قسمت‌های ورودی خانه، خروجی خانه و کنار کمد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آینه‌ها برای خانه‌هایی که فضای کوچکی دارند بسیار مناسب هستند. آینه‌های قدی پایه‌دار را نمی‌توان به راحتی در هر فضایی قرار داد. اما جود این آینه‌ها فضای خانه را شیک و زیبا نشان می‌دهد.

شما می‌توانید از قسمت پایین آینه‌های قدی پایه‌دار به عنوان یک کمد کوچک نیز استفاده کنید. این آینه‌ها برای یک اتاق ‌خواب کوچک بسیار شیک و دکوراتیو هستند. اگر به دنبال یک طرح جدید برای اتاق خود هستید باید از این آینه‌ها استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های آینه‌های پایه‌دار، جابه‌جایی آسان آن‌هاست. این بدین معنی است که شما می‌توانید در هر زمان و مکانی جای این آینه‌ها را تغییر دهید. اگر با کمبود فضا مواجه هستید این آینه‌ها بهترین گزینه برای خرید هستند. این آینه‌ها معمولا طراحی ساده و بسیار کمی دارند. شما می‌توانید در اتاق خواب خود در کنار این آینه‌ها از عکس‌‌های کوچک بر روی دیوار استفاده کنید.

ایده‌هایی برای درخشش آینه قدی در دکوراسیون داخلی منزل

آینه قدی در دکوراسیون: آینه قدی کلاسیک

شما باید با توجه به دکوراسیون خانه خود به سراغ آینه‌های قدی بروید. یکی دیگر از آینه‌های قدی که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد آینه قدی کلاسیک است. این آینه‌ها بیشتر مورد پسند افرادی قرار می‌گیرند که از سبک دکوراسیون کلاسیک در خانه استفاده می‌کنند. آینه‌های قدی کلاسیک بر خلاف سایر آینه‌ها از تزئینات و ریزه‌کاری‌های بیشتری برخوردار هستند. این نوع آینه‌ها معمولا به رنگ طلایی و استیل ساخته می‌شوند و برخی اوقات به صورت دیواری نیز نصب می‌شوند.

این آینه‌ها به دلیل تزئین بسیار زیاد پر زرق و برق دیده می‌شوند. همین موضوع موجب می‌شود که فضای خانه کمی شلوغ به نظر آید. بنابراین زمانی که از این آینه قدی در دکوراسیون خانه استفاده می‌کنید به سبک مبلمان نیز توجه زیادی داشته باشید. اگر می‌خواهید از این آینه‌ها در خانه خود استفاده کنید آن‌ها را در جلوی درب ورودی قرار دهید. نصب آینه‌ها در جلوی درب ورودی، فضای خانه را زیباتر و مجلل‌تر نشان می‌دهد.

ایده‌هایی برای درخشش آینه قدی در دکوراسیون داخلی منزل

نتیجه‌گیری

آینه‌های قدی در زیبایی دکوراسیون خانه نقش بسیار مهمی دارند. شما می‌توانید از آن‌ها در محیط پذیرایی، ناهارخوری، اتاق خواب یا درب‌های ورودی خانه به راحتی استفاده کنید. انتخاب آینه قدی باید با توجه به محیط و دکوراسیون خانه صورت بگیرد. این نکته را فراموش نکنید که آینه قدی را موجب بزرگ‌تر دیده شدن خانه می‌شود.

به اشتراک‌گذاری در : twitter icon linkedin icon whatsapp icon telegram icon
به آسانی رزرو هتل، خانه اجاره کنید